Клієнтів українських банків тепер стануть перевіряти з особливою ретельністю

Зараз на головній

Представники «ПриватБанку» і «Ощадбанку» попереджають, що стануть приділяти велику увагу всім клієнтам, які потрапляють в високоризикову категорію. Буде посилюватися контроль всіх підозрілих операцій, однак це не торкнеться звичайних переказів громадян – їх контролювати стануть навіть менше звичайного.


Такі запобіжні заходи є реакцією банків на введення правил обов’язково фінмоніторингу для фінансових установ. Тепер, по установці Національного Банку України (НБУ), банківські системи безпеки стануть збирати інформацію щодо руху коштів на рахунках великих клієнтів, формувати кейси ризикових користувачів і відправляти їх на розгляд до контролюючих органів. Під термін «ризикові операції» підпадає торгівля зброєю масового ураження, фінансування тероризму та відмивання грошей. Особливий контроль буде вестися за перерахуваннями коштів з-за кордону, а також отриманих корупційним шляхом.

Приватбанк

Як повідомили представники НБУ, цей контроль буде стосуватися тільки високоризикових операцій, звичайні громадяни від нього не постраждають, більш того, контроль над рухом коштів на їх рахунках ослабне. Дану інформацію представники Національного Банку України помістили на своїх сторінках в соціальних мережах.

Банки стануть автоматизувати свої охоронні системи, налаштовуючи їх таким чином, щоб знаходити рух грошей для вищевказаних цілей і накопичувати інформацію. Після створення «кейса», що містить накопичені данні, фінансові установи стануть передавати їх контролерам, які зможуть відкривати кримінальні виробництва. Щоб прискорити процес впровадження методик, НБУ надав великим українським банкам схеми, які використовуються зарубіжними банківськими організаціями для контролю перебігу коштів на рахунках.

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter

22,968Фанитак
508Читачіслідувати
14,300Глядачіпідписуватися

Останні новини

Більше схожих статей