Як підсилити рівень сигналу, якщо не ловить мобільний зв’язок?

Зараз на головній

Найнадійнішими та найдоступнішими засобами підсилення слабкого сигналу мобільного оператора є різноманітні репітори та GSM антени. Вони є в широкому доступі на ринку електронного обладнання.


В цій статті ми розглянемо види та ефективність антен для міста, авто, чи сільської місцевості. Про типи та моделі підсилювачів (репіторів) для мобільного зв’язку поговоримо в наступній статті.

Зовнішні підсилюючі GSM антени рекомендуються, якщо відстань до базової станції мобільного зв’язку перевищує можливості мобільного апарату, або в деяких інших умовах його використання. Антени відрізняються конструкцією, призначенням та коефіцієнтом підсилення. Тому обирати GSM антену варто відштовхуючись від рівня мобільного сигналу без антени.

Як це зробити? Якщо, наприклад, сигнал на стабільну «четвірочку», можна обрати GSM антену з підсиленням 5-14 Дб. Для слабшого сигналу – 9-19 дБ. Для зовсім поганого – 17-30 Дб. На вибір впливає також режим та місце користування мобільним пристроєм.

Приміром, в міській квартирі вам потрібен мобільний інтернет. Мобільний зв’язок у місті зазвичай нормальний, але ви хочете підсилити рівень сигналу.

В цьому випадку можна встановити або всеспрямовану GSM антену (типу автомобільної, колінеарної), або спрямовану ширококутну MIMO з підсиленням 9-15 Дб. Тут також вибір залежить від розташування базової станції відносно приміщення, де знаходиться користувацький пристрій.

Всеспрямовані або ширококутні GSM антени ефективні на невеликих відстанях до базової станції мобільного оператора (1-5 км). До того ж, в умовах міської забудови такі пристрої добре ловлять відбитий від сусідніх будівель сигнал.

Розглянемо іншу потребу – підсилення рівня сигналу в авто. Причинами можуть стати часті поїздки по місту або між містами. При цьому вам доводиться опинятися в зонах зі слабким покриттям, але потрібно часто дзвонити і виходити в інтернет.

В цьому випадку направлені GSM антени не будуть ефективними зі зрозумілої причини: авто в русі і його положення відносно базової станції мобільного оператора постійно міняється. Згадаймо, що головною умовою якісного використання направлених антен є точне наведення на вишку. До того ж, вони доволі габаритні і незручні для встановлення на транспортному засобі.

Тому для авто рекомендуються всеспрямовані GSM антени, які здатні вловлювати мобільний сигнал з різних напрямків. Ця перевага перекриває невисокі коефіцієнти підсилення сигналу цими пристроями (5-12 Дб в середньому). Всеспрямовані GSM антени все-ж таки здатні істотно підсилити рівень мобільного сигналу та якість обміну даними.

Що ж робити, якщо ви постійно знаходитесь в сільській місцевості? Наприклад, на дачі, в заміському будинку, у виробничих чи складських приміщеннях, які розташовані далеко від міста й базових станцій вашого мобільного оператора?

Якщо віддаленість від БС мобільного оператора 10 км і більше, краще за все встановлювати направлені GSM антени відповідного типу («Хвильовий канал», панельні МІМО, офсетні параболічні) з великим коефіцієнтом підсилення (від 15 Дб й більше).

Обирати GSM антену варто виходячи з умов у конкретній місцевості. А саме:

  • рівня мобільного сигналу без антени;
  • рельєфу місцевості;
  • наявності перешкод різного типу, які перешкоджають розповсюдженню радіохвиль (приміром, густого високого лісу);
  • відстані до базової станції (БС);
  • можливості встановлення GSM антени (приміром, на балкон, дах, щоглу).

Так, в умовах рівнинної місцевості без значних перепадів висот і великої кількості перешкод добре себе зарекомендували направлені GSM антени типу «Хвильовий канал». Вони мають досить високі коефіцієнти підсилення (15-21 Дб) й здатні ефективно працювати на відстані 10-20 км від базової станції. Ці антени також можуть збільшити швидкість мобільного інтернету в 1,5-2,5 рази.

Панельні МІМО підсилюють сигнал до 17-24 Дб. Вони менш вибагливі до точності наведення і мають у своїй конструкції 2 антени, які одночасно працюють на прийом і віддачу мобільного сигналу. Це дозволяє стабілізувати мобільний зв’язок і збільшити швидкість передачі даних. Антена цього типу з підсиленням 24 дБ в ході тестових випробувань показала збільшення швидкості обміну даними більше ніж у 2 рази на відстані близько 23 км до передавальної базової станції. На менших відстанях збільшення швидкості склало 3-5 разів.

Якщо ж стільникова вишка знаходиться на відстані 25-30 км, краще за все використовувати параболічну МІМО антену з коефіцієнтом підсилення близько 30 Дб. Такі показують найкращі результати підсилення навіть дуже слабкого сигналу. Зокрема швидкість за її допомогою може зрости з 1 Мбіт/сек до більше 20 Мбіт/сек.

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter

22,969Фанитак
508Читачіслідувати
14,300Глядачіпідписуватися

Останні новини

Більше схожих статей