Статті

Названо ознаки того, що ваш смартфон зламали

Обговорення
Смартфон

На даний момент смартфон – це невід’ємна частина життя сучасної людини. Тому в ньому ми часто зберігаємо цінні дані, такі як: номери рахунків, паролі від карт і іншу важливу інформацію.


Тому зловмисники, отримавши доступ до вашого смартфону, можуть вас банально пограбувати. У цьому матеріалі ми розповімо явні ознаки того, що ваш смартфон був зламаний, а значить потрібно негайно вживати заходів.

Перші і явні ознаки злому смартфона

Отже, першою ознакою того, що ваш телефон піддався атаці, є різке відхилення його роботи від звичного алгоритму. Тобто якщо він самостійно починає перезантажуватися і включатися. Виявляє самостійність і самовільно встановлює додатки.

Смартфон

Так само явною ознакою злому є наявність в журналах викликів і відправлених повідомлень, які ви не здійснювали. Крім цього потрібно насторожитися, якщо різко погіршилася сама якість зв’язку при впевненому прийомі сигналу (з’явилися серйозні затримки при встановленні зв’язку і незрозумілого роду шуми).

Ще одним (правда непрямим показником) може бути різке збільшення витрати батареї телефону, його досить відчутний нагрів в режимі простою і збільшення трафіку без явних на те причин.

Що робити якщо з’явилися ознаки

Отже, якщо у вас з’явилося відразу кілька з вищеописаних «симптомів», то слід найретельнішим чином виконати перевірку всіх додатків, встановлених на телефоні. Потім видалити всі програми, що викликають підозри, відключити будь-яку переадресацію.

Ну, а найдієвішим варіантом буде відкат телефону до заводських налаштувань. Так, в такому випадку ви втратите всі раніше збережені дані на телефоні, але з імовірністю 99% знищите шкідливе ПО, яке потрапило на ваш телефон.

У разі якщо навіть скидання до заводських налаштувань не допомогло, то залишається один варіант – похід до фахівців.

Як убезпечити себе від злому

Отже, для того, щоб не потрапляти в таку неприємну ситуацію, достатньо виконувати ряд простих рекомендацій:

  • Встановлюйте програми лише з перевірених джерел (Google Play, Apple Store).
  • Намагайтеся максимально обмежити підключення до громадських точок доступу Wi-Fi.
  • Обов’язково користуйтеся антивірусами і періодично виконуйте повну перевірку телефону.
  • По можливості зберігайте особливо важливу інформацію на більш надійних носіях.

Ось за такими ознаками можна визначити, що ваш смартфон зламаний, а слідуючи простим рекомендаціям максимально його убезпечити.

Наш канал в Telegram та сторінки на Facebook, Instagram та Twitter - це зручний спосіб відстежувати нові матеріали на сайті. А Google News доставить наші новини прямо в смартфон

Xiaomi випустила глобальну MIUI 12 для народних улюбленців

В минуле

Додаток “Дія” отримав те, про що просили українці

В майбутнє

Також буде цікаво