Hardnews

Названа небезпека від домашніх лампочок

Ізраїльські вчені розповіли про спосіб шпигунства з використанням домашніх лампочок. Для прослуховування потрібно спеціальний пристрій і збільшувальне обладнання, повідомляє Forbes .


Небезпеку прослушки через звичайні побутові лампочки назвали вчені з Університету імені Бен-Гуріона (Ізраїль) та Інституту Вейцмана (Ізраїль). Для ефективного шпигунства хакерам необхідно спеціальне устаткування і збільшувальний прилад, наприклад, телескоп. Зловмисники направляють телескоп на розташовану в будинку лампочку і можуть зчитувати і записувати розмову людей в кімнаті.

Спосіб заснований на зчитуванні коливань тиску повітря з поверхні лампи, які створює людська мова чи інші звуки. Зібраний сигнал відновлює, розшифровує і переводить в звук спеціальний алгоритм Lamphone. В результаті експерименту дослідники змогли точно розпізнати людську мову з відстані до 25 метрів від об’єкта до суб’єкта стеження. При використанні телескопа чи іншого подібного обладнання яку може бути збільшено.

Вчені помітили, що даний спосіб шпигунства є досить витратним, так як для його використання потрібні не тільки спеціальні знання, а й спеціальне обладнання вартістю близько 1000 доларів. Також прослушка виявиться неефективною, якщо немає прямого візуального контакту між телескопом і лампою – наприклад, при зашторених вікнах.

Читайте GSMinfo в Google News

Перш ніж залишити коментар, будь ласка, ознайомтеся з правилами коментування


Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та TwitterНовини по темі

Back to top button