Hardnews

Мільйони бюджетних смартфонів опинились в небезпеці

Обговорення
Nokia 8.2

Експерти виявили уразливість, за допомогою якої можна зламати мільйони смартфонів. На проблему звернув увагу видання XDA Developers.


Про уразливість під назвою MediaTek-su, пов’язану з процесорами компанії MediaTek, розповів користувач форуму XDA Developers. Спеціаліст представив скрипт, який використовував пролом в системі для отримання root-прав на пристрої. За допомогою вразливості хакер міг отримати повний контроль над девайсом і доступ до особистих даних користувача.

Видання зауважило, що вказаний скрипт можна запустити практично на всіх 64-бітових процесорах MediaTek. Дані чіпи використовуються в доступних смартфонах і планшетах, що означає можливість використання MediaTek-su на мільйонах апаратів. Серед опинилися під загрозою злому були перераховані Sony Xperia L1 і L3, Realme 1, пристрої серії Umidigi Power, Xiaomi Redmi 6, Nokia 1, 1 Plus, 3 і 3.1 і інші смартфони.

Журналісти помітили, що проблема MediaTek-su з’явилася більше року тому, тому багато розробників ПЗ вже нейтралізували загрозу злому. Проте приблизну кількість девайсів, до сих пір схильних до злому, невідомо. Фахівці порадили користувачам регулярно оновлювати смартфони і встановлювати патчі безпеки.

Наш канал в Telegram та сторінки на Facebook, Instagram та Twitter - це зручний спосіб відстежувати нові матеріали на сайті. А Google News доставить наші новини прямо в смартфон

Бюджетник Samsung виявився продуктивніше більш дорогих смартфонів

В минуле

Топовий камерафон Xiaomi несподівано провалив тест камери

В майбутнє

Також буде цікаво