Softnews

Windows 10 програла у швидкодії безкоштовній ОС

Засновник Phoronix Media і головний розробник Phoronix Test Suite Майкл Ларабел (Michael Larabel) провів цікавий тест продуктивності Windows 10 і Ubuntu.


Ubuntu розробляється організацією Canonical і являє собою найпопулярніший десктопний дистрибутив Linux для простих користувачів. 

Тестування проводилося на недорогому ноутбуці Motile M141 за 200 доларів на основі процесора AMD Ryzen 3 3200U. На ноутбуці спочатку була встановлена ​​Windows 10 Home, а потім додана версія Ubuntu 20.04 LTS. Конфігурація включає 4 ГБ оперативної пам’яті і твердотільний накопичувач об’ємом 120 ГБ. 14-дюймовий дисплей має роздільну здатність Full HD. 

Windows 10

За словами Ларабела, він провів 63 тесту на обох операційних системах і Ubuntu показала себе швидше Windows 10 в 60% випадків, а середнє геометричне всіх 63 тестів показало, що ноутбук працював на 15% швидше з Ubuntu, ніж на Windows 10.

Ubuntu

Зокрема, на Ubuntu виявився значно швидшим рендеринг тексту Java, багато бенчмаркі відео, трасування в Intel Trave Tracer і середовище Python 3. Ларабел зазначив, що сильно переоцінений графічний редактор GIMP в тестовій версії працював на Ubuntu помітно швидше, ніж GIMP 2.10 на Windows 10 .

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter


Новини по темі

6 Comments

      1. Мабуть ви давно не використовували Лінукс дистрибутиви. Є багато зручних пакетів і для дизайнерів, і для монтажу відео, і для погратися. Наприклад GIMP, BLENDER, CINELERRA, PlayOnLinux, Steam Proton dist і багато-багато інших. Просто лінукс для думаючої людини яка знає чого бажає отримати від ОС, а вікна для лінивих, які не звикли читати, писати, а тільки звикли мишкою клацати…

  1. Просто те кто использует Линукс по умолчанию могут установить самостоятельно и принтер и другой браузер. Пользователи Винды должны получить всё и сразу по этой причине включенно всё , что только можно включить в базовую поставку дистра. Установил и работает – не нужно докачивать настраивать . Вот и цена производительность.

  2. Ubuntu 20.04 LTS??? Що за? Може тут помилка? Не 20.04 LTS, а 18.04 LTS. Справа в тому що реліз 20.04 LTS відбудеться тільки у квітні поточного року.
    “що сильно переоцінений графічний редактор GIMP”? Може навпаки? Сильно недооцінений.

    Оригінал статті: https://www.phoronix.com/scan.php?page=article&item=3900x-windows10-ubuntu&num=7

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button