Наука

Китайці навчилися вирощувати рис одразу зі шматочками м’яса

У Китаї вчені заявили про можливість вирощування м’ясних білків у зернах рису і представили це як екологічну альтернативу м’ясному виробництву. Принаймні, про це пишуть у South China Morning Post.

Метод лабораторний (поки що не пройшов рецензування) і передбачає “вирощування м’ясних клітин прямо на рисових зернах”. Так, якщо вірити статті, зерна рису попередньо спеціальним чином обробляються, а потім використовуються для вирощування тонких шарів курячих/свинячих клітин на поверхні самих зерен.

Чому вибрали рис?

Він сповнений клітковини та інших корисних речовин. Для чого взагалі знадобилася подібна ініціатива? На думку дослідників цього проєкту, “м’ясні господарства весь час створюють навантаження на планету”, а страви з лабораторним рисом можуть виявитися “стійким способом отримання необхідних поживних речовин за умов наростаючих проблем”.

Крім того, якщо вірити вченим, такий лабораторний рис на вигляд не відрізняється від звичайного, але при приготуванні пахне відразу і м’ясом. Вуглеводи, вітаміни та інші речовини рису зберігаються, а клітини з м’ясом додають необхідний білок.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Back to top button