Hardnews

Експерти назвали об’єм відеопам’яті, який потрібен для запуску ігор на різних налаштуваннях

На ринку існують різні моделі відеокарт, які відрізняються не тільки продуктивністю, а й обсягом відеопам’яті. Останній параметр хвилює покупця не менше за вартість самого прискорювача. Автори Hardware Unboxed провели тестування і з’ясували, чи варто купувати графічні адаптери з 16 ГБ і більше.

Фахівці запустили кілька актуальних і вимогливих відеоігор у різних режимах і виміряли максимальний обсяг пам’яті, який потрібен для нормальної роботи. Як показали реальні тести, для запуску проектів на максимальних налаштуваннях графіки майже завжди буде достатньо 12 ГБ VRAM, але краще мати в запасі всі 16 ГБ.

Підсумки тестування такі:

  • 8 ГБ буде достатньо для запуску ігор на середніх налаштуваннях у 1080p і 2K;
  • 12 ГБ вистачить для всіх сучасних ігор на максимальних налаштуваннях, за винятком деяких режимів у 4K;
  • 16 ГБ і вище – заділ на майбутнє.

За межі 12 ГБ з усіх протестованих тайтлів вийшли Ratchet & Clank: Rift Apart, Cyberpunk 2077: Phantom Liberty, The Last of Us Part 1, Avatar: Frontiers of Pandora і Alan Wake Il. Але це тільки на максимальних налаштуваннях у 4K. При цьому Hogwarts Legacy прекрасно працювала на 10-11 ГБ навіть на найвищих параметрах графіки і зажадала понад 12 ГБ тільки в 4K – і то, з увімкненим трасуванням променів.

Відмінно себе почувають на 12 ГБ такі проекти, як Starfield, Horizon Forbidden West і Ghost of Tsushima. Їх можна запускати в 4K навіть на прискорювачах з 8 ГБ відеопам’яті.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Back to top button