Hardnews

Небезпечні розмови: експерт пояснив, чим загрожує використання смартфона в грозу

У світі відомі випадки, коли блискавка влучала в людей, які користувалися смартфоном під час грози. Як і за яких умов небезпека зростає, пояснив професор ЧНУ Юрій Досенко у розмові з GSMinfo.

За словами фахівця, блискавка влучила в трьох британців, коли вони фотографувалися на тлі негоди. Це сталося 2021 року. Схожі випадки траплялися в Індії, там через блискавки та гаджети постраждало 11 осіб. Техніка справді здатна притягувати розряд. Але ризики мінімальні у звичайних міських умовах.

“Під час звичайної розмови телефоном або селфі в міських умовах трагедії, найімовірніше, не станеться. Більшість смартфонів мають пластиковий корпус: він є діелектриком. Крім того, напруженість поля у мобільного телефону дуже мала, навіть під час приймання дзвінка вона не зростає настільки, щоб притягнути блискавку”, пояснив Досенко.

Однак ризики значно зростають, коли людина зі смартфоном перебуває в момент негоди на природі або на будь-якій іншій відкритій місцевості, а також поруч із водоймою.

“Не намагайтеся користуватися смартфоном на височинах, під самотніми деревами або стовпами, великими металевими об’єктами. У таких місцях під час грози не потрібно перебувати в принципі. Краще – знайти надійне укриття”

Вода, за словами професора, чудовий провідник. Удар блискавки поширюється навколо водойми в радіусі до 100 метрів. Тому в разі негоди слід відійти від берегової лінії якомога далі.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Back to top button