Новини

В Україні провели опитування про новий закон про мобілізацію

В українців немає чітко вираженого ставлення до закону про мобілізацію.

Такий висновок роблять соціологи на основі результатів опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології, проведеного 26 травня – 1 червня.

“Серед українців немає чітко вираженого ставлення до Закону про мобілізацію, що, вочевидь, є наслідком розуміння, що країна потребує вдосконалення процедур рекрутингу, власних страхів і занепокоєнь, а також того, що сам Закон охоплює різноманітні сфери”, – зазначають соціологи.

Так, респондентів просили висловити згоду або незгоду з твердженням “Я підтримую новий закон про мобілізацію”. 34% погодилися (скоріше або повністю) з таким твердженням. Водночас 20% респондентів скоріше не погодилися, а 32% зовсім не погодилися (і ще 14% не відповіли на запитання).

“Варто наголосити, що незгода з твердженням не є тотожною тому, що люди виступають проти (і тим паче не є свідченням ставлення до потреби самої мобілізації чи потреби давати відсіч ворогу). Безумовно, частина з тих, хто не згоден, є саме противниками. Водночас ще частина може не погоджуватися лише з окремими складовими закону або мати стримане, нейтральне ставлення”, – йдеться в результатах опитування.

Зауважимо одну особливість: відповідаючи на запитання українською мовою (мовна практика згідно з Онуч і Хейл 2018), респонденти на 12 відсоткових пунктів знижують імовірність негативного ставлення до мобілізації, що є статистично значущим.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Back to top button