Наука

Японці протестують засіб для вирощування нових зубів уже у вересні

В Університетській лікарні Кіото планується проведення клінічних випробувань нового препарату, який здатний відновлювати пошкоджені зуби.

Ці випробування відбудуться з вересня 2024 року по серпень 2025 року. Препарат діє за рахунок дезактивації білка, пов’язаного з геном, який пригнічує ріст зубів.

Раніше випробування на тваринах, таких як тхори і миші, пройшли успішно і не виявили значущих побічних ефектів.

Перший етап клінічних випробувань охопить тридцять чоловіків віком від 30 до 64 років, у яких відсутній принаймні один корінний зуб.

Препарат вводитимуть внутрішньовенно. Після цього етапу випробування продовжаться на дітях у віці від 2 до 7 років, які мають вроджені проблеми із зубами, а також на людях, які страждають на адентію і часткову втрату зубів через вплив факторів середовища.

Дослідження веде Катсу Такахасі, фахівець у галузі стоматології та молекулярної біології, який працює над методами регенерації зубів із 2005 року.

Він упевнений, що нова технологія знайде широке застосування і дасть змогу відновлювати зуби людям будь-якого віку. Комерційний запуск препарату очікується не пізніше 2030 року.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

GSMinfo

Головний редактор видання GSMinfo. Захоплюєтся авіацією та інформаційною безпекою.
Back to top button