Новини

Обрано кращу технологію 2019 року

Автори відомого журналу Popular Science в кінці кожного року підводять підсумки і вибирають кращу технологію. На цей раз почесну премію отримала розробка штучних дерев, які здатні очистити планету, запобігши глобальному потеплінню.


Штучні дерева названі кращою технологією 2019 року

Механічне дерево було розроблено Клаусом Лайнером, професором Університету штату Арізона, і його колегами за підтримки компанії Silicon Kingdom Holdings. За словами творця, це перша в світі пасивна технологія прямого захоплення повітря.

MechanicalTree – це повністю готовий комерційний продукт. В описі розробки говориться, що ліс з 1200 таких дерев здатний очистити повітря від більшої кількості вуглекислого газу, ніж будь-яка попередня розробка людства.

На 2020 рік запланована поетапна «висадка» таких дерев. Масштабний план включає установку 120 тисяч пристроїв, які, займаючи 2-3 квадратних кілометра, зможуть збирати 4 мільйони тонн вуглекислого газу на рік. У глобальному масштабі 250 великих фермерських господарств виявляться здатні вловлювати одну гігатону вуглекислого газу, що складає більше 2% глобальних викидів.

MechanicalTree

Запропонована технологія збору вуглекислого газу не вимагає додаткового підведення енергії. Дерева, виконані у вигляді металевих колон, покладаються на вітер, вловлюючи частинки газу і переробляючи їх в продукт, який потім можна використовувати повторно. Все це робить подібні пристрої економічними і недорогими. Додатково вказується, що ефективність штучних дерев в тисячу разів вища, ніж в живій природі. Це має привести до розширення географії нової технології.

За словами творців, в найближчі 10-15 років завдяки штучним деревах вдасться не тільки скоротити кількість вуглекислого газу в атмосфері, а й приступити до вирішення проблеми глобального потепління.

Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та TwitterНовини по темі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button