Новини

Дрони зможуть літати 12 годин через інноваційні акумулятори на метанолі

Сучасні літій-іонні батареї дозволяють безпілотникам літати в середньому не більше 30 хвилин на одному заряді. Це сильно обмежує сферу застосування таких пристроїв. Китайські вчені створили батарею, яка працює на метанолі, яка здатна тримати в повітрі дрон протягом 12 годин.


Безпілотник FY-36
Безпілотник FY-36

Китайські компанії домінують на світовому ринку безпілотників. За галузевим оцінками, частка DJI – понад 70 відсотків. Однак запас ходу навіть у надважких військових літальних апаратів серії Rainbow незадовільний. Нова технологія метанольних акумуляторів була створена зусиллями компанії Feye UAV Technology у співпраці з Далянським інститутом хімічної фізики і Академією наук Китаю.

Дослідникам було потрібно два роки, щоб створити перший робочий прототип, обладнаний новим акумулятором. Безпілотник FY-36 при вазі в 15 кілограмів може знаходиться в повітрі 12 годин, утримуючи весь цей час корисний 3-кілограмовий вантаж.

FY-36 відрізняється аеродинамічною конструкцією, малошумністю і здатний розганятися до 90 кілометрів на годину. За словами фахівців, метанольний акумулятор в 70 разів ефективніший з точки зору збереження енергії, ніж поточні літій-іонні аналоги. Однак перепади температур можуть негативно позначитися на двигуні. Для подолання технічних проблем потрібні були тривалі випробування і нові технології.

Безпілотник FY-36

За інформацією виробника, FY-36 вже зробив 15 успішних польотів. Відомостей про ціну немає, але представник компанії Feye UAV Technology повідомляє, що для оптових клієнтів вона буде конкурентною. Зацікавленість вже висловили багато китайських організації, в тому числі великий виробник безпілотників Eagle Brother.

більш масивні дрони

В майбутньому планується створити більш масивні дрони, які зможуть піднімати більшу вагу, а також проведення додаткових випробувальних польотів для мінімізації ризиків і надання технології максимальної надійності.

Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та TwitterНовини по темі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button