Новини

Продукти від Xiaomi можуть потрапити під заборону

Скандали з порушенням конфіденційності користувачів і таємним збором даних онлайн-сервісами та виробниками смартфонів – часта практика європейського та американського керівництва.


Проте, в цей раз новини про великий аудит розробників прийшли з Китаю – регулюючі відомства країни запідозрили вітчизняні компанії, включаючи Xiaomi і Tencent, в порушенні законів про конфіденційність даних користувачів.

Під підозру потрапили відразу кілька китайських компаній, включаючи Xiaomi Finance, сервіс для обміну повідомленнями Tencent QQ, платформу поширення електронних книг QQ Reading, соціальну мережу Weibo, агрегатори новин 36Kr і Sohu news, а також службу доставки FlashEX.

Xiaomi

Занадто частий запит системних дозволів і нав’язливу розсилку реклами, на думку влади Китаю, можна сміливо віднести до порушення прав користувачів. За кілька місяців влада отримала понад 8000 заяв від розробників, які визнали, що не зовсім коректно організовували збір особистих даних і готові все виправити. Проте 41 компанія як і раніше не вирішила питання з конфіденційністю і технічно продовжує порушувати законодавство.

Спеціально для додатків, які приділяють користувальницькій конфіденційності мінімум уваги і підозрюються в незаконному зборі даних без згоди власника смартфона або ноутбука, в Китаї недавно був створений чорний список. При попаданні в нього додатки повністю блокуються на території країни. Представники Xiaomi ситуацію зі збором користувальницьких поки не прокоментували.

Читайте GSMinfo в Google News

Перш ніж залишити коментар, будь ласка, ознайомтеся з правилами коментування


Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та TwitterНовини по темі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button