Новини

Google Chrome перестав працювати у мільйонів користувачів: що трапилось?

Зовсім недавно компанія Google, нікого не попередивши, вирішила провести експериментальні зміни в своєму браузері. На превеликий жаль, все пішло не так, як планувалося. Це викликало глобальні збої у користувачів, які працювали на термінальних серверах під управлінням Windows Server, вони досить часто використовуються в організаціях.

Згідно сотні скарг працівників, вкладки браузера раптово ставали порожніми через так званий «білий екран смерті» (WSOD). Відкриття нових вікон також супроводжувалося цією помилкою.

Що кажуть постраждалі?

Проблема доставила величезні незручності і порушила роботу співробітників різних компаній, що призвело до великих збитків. Положення також ускладнювалася тим, що в багатьох корпораціях співробітники не мають можливості змінити браузер, через що вони були буквально ізольовані від Інтернету, а найбільше постраждали працівники Call-центрів.

«Це серйозно вплинуло на всіх наших операторів Call-центу, вони не могли спілкуватися з нашими клієнтами. Ми витратили майже 2 дня, намагаючись зрозуміти що сталося » , – написав співробітник великої американської компанії Costco.

«У нашій організації було більше 1000 агентів Call-центру, всі вони страждали від цієї проблеми протягом 2 днів. Це призвело до великих фінансових збитків » , – написав інший користувач.

«У нас тут 4000 постраждалих. Працюємо над тим, щоб виправити це вже протягом 12 годин » , – заявив ще один чоловік.

Google Chrome

Як повідомляється, багато системних адміністраторів постраждалих компаній сприймали білі вкладки Chrome за дії шкідливих програм, через що витратили багато часу на пошук неіснуючих вірусів.

Що ж трапилось?

Пізніше з’ясувалося, що причина збою таїлася в експериментальній функції під назвою WebContents Occlusion, за задумом, вона повинна була використовуватися для економії ресурсів системи шляхом «заморожуючи» вкладку браузера після її згортання.

Розробник Google Chrome Девід Біенвену (David Bienvenu) заявив, що перед запуском нововведення тестувалася більше року, а за місяць до публічної активації його включили у 1% випадкових користувачів і ніхто не скаржився. Однак вже після більш масштабного розгортання щось пішло не так.

Повідомляється, що Google вже розіслала всім повідомлення з вибаченням і відкотила експеримент.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Back to top button