Новини

Vodafone буде продано іншому мобільному оператору

Другий за розмірами в Україні мобільний оператор Vodafone буде проданий азербайджанцям. Дозвіл на операцію дав Антимонопольний комітет. Після здійснення угоди компанія перейде в руки фірми Bakcell, про це повідомляє голова АМКУ Юрій Тереньтьев. Чиновник заявив, що ТОВ” BAKCELL” претендує на опосередковану купівлю акцій через нідерландську фірму ” Preludium B. V. “Новий власник отримає більше половини голосів при вирішенні питань роботи мобільного оператора.


Про компанію Bakcell відомо, що це головний оператор та провайдер мобільного інтернету на території Азербайджану. Компанія почала працювати в 1994 році і спочатку була частково державною, а частково належала компанії GTIB з Ізраїлю. Сьогодні немає даних, хто володіє більшою частиною Bakcell. Інформація закрита від громадськості.

Азербайджанський оператор має 7,5 тис. основних станцій, якими покриває 93% території країни (крім тих, які зараз в окупації). Послугами можуть скористатися 99% населення. Клієнтська база становить 3 млн осіб.

В Україні Vodafone, який припиняє існування, має 19,7 млн абонентів. За 2018 рік фірма отримала 1,8 млрд грн чистого прибутку і 12,8 млрд грн доходу.

Vodafone

Vodafone поки що входить у групу компаній МТС. Є дві проміжні юрособи: з Люксембургу – Allegretto Holding S. a.r.l, з Нідерландів – Preludium B. V. Мажоритарний акціонер – це бізнесмен із Росії Володимир Євтушенков. Діяльність МТС в України оцінюють в 1,2-1,3 млрд доларів США. Такі дані надав аналітик департаменту Concorde Capital Олександр Паращій.

Про сьогоднішньому власника оператора відомо, що підприємець входить до числа найбагатших людей в Росії. Він голова ради директорів АФК “Система”, а в його руках знаходиться 64% акцій цього підприємства. Сфера діяльності компанії – розвиток космічних технологій в РФ і систем супутників. Їй також довіряють реалізувати проекти, які мають державне значення.

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter


Новини по темі

2 Comments

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button