Новини

Vodafone Україна припинить існування: абоненти перейдуть до іншого оператора

Другий за величиною мобільний оператор в Україні, компанія Vodaofone, може припинити своє існування. Його готується поглинути компанія з Азербайджану.

Що сталося?

У понеділок в АМКУ зайшла заявка на концентрацію ВФ Україна (Vodafone Ukraine) від компанії Bakcell (Баку). Про це повідомила виданняю LIGA.tech держуповноважений АМКУ Марія Процішен.
У компанії Vodafone цю інформацію поки ніяк не коментують.
Раніше повідомлялося, що українським Vodafone зацікавилися інвестори з Азербайджану. Але у джерел видання була інформація, що до української компанії прицінюється інший гравець з Азербайджану – Azercell. У Azercell пізніше цю інформацію спростовували.

Vodafone

Хто поглинатиме?

Компанія Bakcell – оператор мобільного зв’язку та провідний провайдер мобільного інтернету в Азербайджані. Вона була заснована в 1994 році і була СП уряду і приватного ізраїльської компанії GTIB. Зараз у відкритих джерелах немає точних відомостей, хто є основним власником Bakcell.
Мережа Bakcell, що складається з більше 7500 базових станцій охоплює 93% території (виключаючи окуповані території) і 99% населення Азербайджану. Компанія обслуговує більше 3 млн чоловік.

Bakcell

Що зараз з себе представляє Vodafone

Vodafone Ukraine обслуговує 19,7 млн абонентів. Чистий прибуток ВФ Україна в 2018 році склав 1,8 млрд грн, дохід – 12,8 млрд грн. Компанія входить до групи МТС (через дві проміжні юрособи – люксембурзьку Allegretto Holding Sarl і нідерландську Preludium BV), в якій мажоритарним акціонером є бізнесмен Володимир Євтушенков.
Бізнес МТС в Україні керівник аналітичного департаменту Concorde Capital Олександр Паращій недавно оцінював в $ 1,2-1,3 млрд.

Vodafone припинить існувати?

Цілком вірогідно, що після поглинання компанія Vodafone припинить своє існування в Україні, замість неї клієнти автоматично перейдуть до оператора Bakcell, хоче це не точно. Це вже не перший масовий перехід абонентів під інший бренд, так було з UMC, а потім і МТС Україна.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

GSMinfo

Головний редактор видання GSMinfo. Захоплюєтся авіацією та інформаційною безпекою.
Back to top button