Новини

Стало відомо, які перекази українців ПриватБанк та Ощадбанк будуть перевіряти дуже ретельно

Багато клієнтів банків знають, що фінансові установи проводять моніторинг руху за рахунками клієнтів. Але не всі розуміють, що й навіщо вони перевіряють. Щоб розвіяти міфи та припинити поширення чуток, необхідно внести ясність, що саме і коли перевіряють у банках.


Банк має право перевірити операцію, якщо вона видається підозрілою. Такими є перекази на суму понад 400 тис. грн. та 50 тис. грн. для суб’єктів, які проводять лотереї або азартні ігри. Цей моніторинг регулюється Законом України від 06 грудня 2019 року № 361-IX “Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, отриманих злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню поширення зброї масового знищення” (ст. 20-21).

Але не лише сума має стати причиною перевірки. Крім неї операція повинна мати одні з таких ознак:

  • Один із учасників фінансової операції – особа, яка не слідує рекомендаціям організацій, задіяних у боротьбі з відмиванням грошей, фінансуванні тероризму або поширенні зброї масового знищення;
  • Один із учасників фінансової операції – політично значуща особа чи люди, до неї наближені;
  • Якщо кошти переводяться за кордон, у тому числі до фінустанов держав офшорної зони;
  • Якщо при переказі гроші вносяться на рахунок готівкою або знімаються у вигляді готівки з рахунку.

банковская карта

Але також існує положення, згідно з яким банк сам визначає які операції моніторити. Якщо в установі вважали, що фінансова операція має підозрілий характер і може бути спрямована на відмивання грошей або фінансування тероризму, то сума немає особливого значення. У банку можуть перевірити цю операцію, та переконається у її безпеці. Припинена може бути не лише сама операція, а й, навіть, спроба її проведення.

Читай наші новини в Google News, Telegram, Facebook та Twitter


Back to top button