Новини

Vodafone та Київстару доведеться посунутись: в Україну прийдуть нові оператори

В Україні найближчим часом може з’явитися більше мобільних операторів. Про це своєму інтерв’ю заявив замісник головуючого комітету верховної Ради України з питань цифрової трансформації Олександр Федієнко.

За його словами вже найближчим часом плануються суттєві зміни в нормативно-правовій базі, яка регулює роботу мобільних операторів.
В першу чергу планується провести повний аудит та оптимізацію цифрових мереж та введення єдиних технічних стандартів. Ситуація, коли поруч стоїть декілька веж мобільного зв’язку, неприпустима та шкодить довкіллю.

Реновація мереж буде проходити відповідно єдиних уніфікованих стандартів ЄС, які набирають чинності в наступному році. Це дозволить нашим операторам надавати свої послуг не тільки в мережі GSM 2G, а поступово переходити на 3G, 4G, а в перспективі й 5G стандарти. При цьому, планується відмова від використання технології CDMA, а всі частоти діапазону 900 мегагерців віддати на військові потреби.
Головне, що такі зміни дозволять зайти на український ринок європейським мобільним операторам. Для надання послуг, їм не треба буде розвивати свою інфраструктуру. Вони зможуть орендувати вже існуючи потужності та пропонувати споживачам послуги під власним брендом.

Виграють від цього в першу чергу споживачі – конкуренція на ринку змусить операторів підвищувати якість зв’язку, пропонувати ширший спектр послуг та тарифів.

Провести оновлення нормативно-правової бази планується в найближчі півроку, а вже через рік оператори зможуть перейти на нові формати надання послуг завдяки політиці цифрової нейтральності. Завдяки цьому громадяни зможуть використовувати більше онлайн-сервісів, а влада зможе реалізувати амбітний проект «Держава в смартфоні».
Втім, анонсований законопроект викликав неабиякі які дискусії в суспільстві. Дехто переймається через обов’язкову ідентифікацію споживачів та розширеними можливостями для стеження. Автори нововведень вважають це маніпуляцією та поганою обізнаністю населення, проте законопроект №1086 відправили на доопрацювання щоб остаточно впевнитися, що він відповідає всім інтересам громадян.


Читай нас в Google News, Telegram, Facebook та Twitter


Back to top button