Новини

В Київстар розповіли чи блокуватимуть несертифіковані телефони

Боротися з незаконним ввезенням і продажем мобільних телефонів повинна митниця, а не мобільні оператори. Про це в інтерв’ю агентству «Інтерфакс-Україна» заявив президент компанії «Київстар» Олександр Комаров.

«Що стосується IMEI-кодів – ми проти того, щоб відключати абонентів через те, що недобросовісний продавець продав йому “сірий” телефон. Боротьба з незаконним ввезенням і продажем мобільних телефонів – функція органів митного контролю та правоохоронців. Перекладати цю роботу на телеком-операторів – неправильно » , – сказав він.

Глава компанії «Київстар» також зазначив, що вирішити проблему з краденими телефонами можна за допомогою так званих «чорних списків», куди вносять ідентифікатор пристрою за заявою власника про крадіжку або втрату, і після цього він більше не зможе використовуватися в мережах мобільних операторів.

Що стосується ідентифікації абонентів, то в «Київстарі» підтримали цю ідею, але заявили, що вона повинна проходити поетапно і при цьому абонентів повинні стимулювати самі оператори і держава.

«Ідентифікація – це, перш за все, захист самого абонента від того, що хтось може “вкрасти “номер і зняти гроші з картки. Чомусь наші люди цього не бояться, вони думають про міфічне стеження, а не про елементарні принципи безпеки своїх коштів » , – підкреслив Олександр Комаров.

Він уточнив, що на сьогоднішній день в мережі «Київстар» близько 15% абонентської бази – ідентифіковані клієнти.


Читай нас в Google News, Telegram, Facebook та Twitter


Back to top button