Новини

В домівки українців почав надходити газ, яким важко обігріти оселю

Що не так з «блакитним паливом» і кому доведеться викласти 10 тис. грн?

Останнім часом українці наперебій скаржаться на якість газу, що надходить до їхніх осель. Вони стверджують, що пальне гірше гріє та неприємно пахне. У відповідь за заяви споживачів експерти запевняють – калорійність газу в Україні повністю відповідає стандарту. Якщо ж у когось є сумніви, можна провести експертизу. Та за неї громадянину доведеться з власної кишені заплатити 10 тисяч гривень.


Чи справді газ «зіпсувався»?

Вітчизняні спеціалісти в галузі комунального господарства переконані – українці отримують той самий газ, що і європейці. Адже він по суті надходить «з однієї труби». А скарги споживачів більшою мірою пов’язані зі станом газового обладнання.

На думку експертки Тетяни Бойко, що координує енергетичні й житлово-комунальні програми у громадській організації ОПОРА, погана якість газу має лише три причини:

  • забруднена горілка у газовій плиті;
  • нестача кисню в приміщенні;
  • знижений тиск в мережі.

Тетяна Бойко підкреслила, що якість газу контролюється від моменту видобутку до постачання в оселі громадян. Тож усі проблеми з ресурсом мають виключно локальний характер.

Хочете перевірити якість газу? Платіть 10 тисяч

Якщо споживач все ж сумнівається якості газу, яким його забезпечує постачальник, він може ініціювати експертизу. Проте перевірка – ще та лотерея. Якщо експерт виявить відповідність газу усім нормам, оплата його послуг ляже на плечі споживача. А це сума близько 10 тис. грн.

Звісно, в разі виявлення в пальному домішок, або його зниженій калорійності (тепловій здатності), облгаз оплатить не лише послуги експертизи, але й компенсацію споживачу. Та виграти суд проти газової компанії майже нереально.

Єдиний вихід – рахувати калорійність

Як зазначив голова спілки споживачів комунальних послуг України Олег Попенко, єдиним способом контролювати якість енергоресурсу на постійній основі є зміна одиниць його вимірювання. У більшості європейських країн газ давно рахують у кілоджоулях (одиницях тепла), а не у кубометрах. В такому випадку люди точно знатимуть, за що платять.

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter


Новини по темі

Back to top button