Hardnews

Заплатить абсолютно кожен: українців попередили про штрафи в 500 грн

Експерти попереджають українців про те, що за не пристебнутий ремінь безпеки в рухомому автомобілі тепер доведеться платити на 51 гривню, а 500. Однак, згідно з проведеним опитуванням, жителі країни все також зневажливо ставляться до своєї безпеки.

Нагадаємо, що даний закон діє ще з 13 березня 2021 року, тепер, якщо вас «упіймають» з не пристебнутим ременем, доведеться заплатити 500 гривень. Раніше цей штраф становив всього 51 гривню, і це було найнижчим показником в Європі. Через збільшення кількості дорожньо-транспортних пригод зі смертельними наслідками влада ухвалила рішення збільшити суму штрафів, а потім з’ясувати думку українців про новий закон за допомогою опитування, проведеного в рамках кампанії «Прістібайся – НЕ жахайся!». Результати показали, що люди сприйняли рішення уряду недостатньо серйозно.

В цілому, введення покарання позитивно вплинуло на думку людей – 50% жителів країни погодилися, що збільшення штрафу змусить їх пристібати ремінь безпеки. 20% українців не поміняли свого ставлення до проблеми, а ось 30% заявили, що для того, щоб змусити їх пристібатися, ціну покарання потрібно піднімати мінімум до 1000 гривень. Найбільша проблема полягає в тому, що в цілому люди не сприймають непристебнутий ремінь, як загрозу своєму життю. Лише 52% з опитаних завжди пристібають ремінь безпеки, а іноді 82%, що катастрофічно мало. А українці, що сидять на задньому сидінні, так і зовсім практично ніколи не користуються ременями безпеки – лише 12% респондентів це роблять.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter


Back to top button