Softnews

Тотальне стеження: чи можна вирахувати людину через смартфон з Wi-Fi через MAC адресу

Припустимо, що Скотт Джонсон був у федеральному розшуку. Поліції про нього було відомо все або практично все, однак зловити його не вдавалося. Він не користувався банківськими картами і смартфоном.

Сам він знав, що варто вийти в мережу зі свого пристрою, то правоохоронним органам відразу стане відомо його місце розташування.

Для цього він викинув всі пристрої, однак у нього залишався на руці розумний годинник. Саме він і став у цій історії ключовим моментом. Одного разу, його змогли впізнати в мережевому кафе, але коли правоохоронці прибули, його й сліду не було.

Співробітники стали вивчати камери, а також їм вдалося дізнатися, що його розумний годинник був зареєстрований у Wi-Fi мережі закладу. Тоді стала відома його MAC адреса. Природно в наступний раз він уже не пішов в це кафе. А зайшов в інше.

А до цього, правоохоронці вже домовилися з фірмою, яка займається збором і таргетуванням реклами. Точніше, компаній може бути кілька. І як тільки, його MAC адреса виявився зареєстрованою в мережі, на місце виїхала група затримання. Так Скотт Джонсон був спійманий і успішно заарештований.

Звичайно, це імпровізація для розуміння схеми. Але на реальних подіях і дуже часто дані MAC адреси допомагають правоохоронцям вичислити злочинця.

Як таке можливо?

Так, така ситуація могла бути в США, про досвід наших правоохоронців інформацію нам знайти не вдалося, можливо не пишуть. Але це нічого не означає. Зараз пояснимо чому. Практично кожен великий громадський заклад, який дає людям безкоштовний Wi-Fi збирає MAC адреси за допомогою Wi-Fi радара. Це звичайний роутер з встановленим спеціальним програмним забезпеченням.

MAC-адреса це унікальна адреса мережевого пристрою, в даному випадку смартфона, смарт-годинника, планшета. Виглядає вона так: 00:23:52:00:1f:01. І що найцікавіше, щоб зібрати MAC адресу того, хто пройшов повз або зайшов до закладу навіть не потрібно, щоб людина підключалася до мережі. А Wi-Fi за замовчуванням включений у багатьох.

Для чого це потрібно?

Заклади таким чином:

  • Розуміють скільки людей проходять повз ресторан або кафе;
  • Скільки людей проводять часу в ньому;
  • За MAC адресою можна вивести рекламу прямо на смартфон користувача або ж пізніше цього користувача «зловити». Напевно багато хто бачив «Ви були у нас? Заходьте ще ми вас чекаємо». Це називається рекламним ретаргетингом.

Всі ці дані на сьогоднішній день успішно використовуються для поліпшення бізнес процесів в публічних закладах.

А якщо мати доступ до всієї бази MAC адрес, то можна навіть прокреслити на карті приблизну картину пересування людини з Wi-Fi пристроєм.

І до речі – картина пересування буде набагато точніша, ніж відстеження через мобільну мережу, адже людина буде проходити повз різні заклади, які фіксуватиме MAC адреса пристрою.

Чи можуть цим скористатися правоохоронці?

Проблема тут тільки одна – як йде збір адрес.

Великі компанії, як правило користуються послугами великих фірм, які цим займаються. І ось, отримавши доступ до такої бази можна спокійно вирахувати в якому місці міста сплила та чи інша MAC-адреса.

Якщо ви не хочете, щоб вас відстежували заклади, то просто відключіть Wi-Fi якщо він вам не потрібен в налаштуваннях смартфона.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Back to top button