Softnews

У продавців з OLX крадуть гроші за допомогою спеціального ПО

Шахраї продовжують «атакувати» неуважних продавців товарів, які реалізують свої речі через сервіс OLX. На цей раз злочинці придумали нову схему крадіжки, яка не має на увазі СМС-повідомлень з захисним кодом.

Дану інформацію надали блогери з Youtube-каналу «Народна думка». До них звернулася жертва шахраїв, які вкрали з її карти Monobank 31 000 гривен. На цей раз вони не використали «класичну» схему обкрадання рахунків, що включає розсилку СМС-повідомлення з кодами для отримання доступу до аккаунту. Підхід принципово новий.

Жінка вирішила продати свої речі через сервіс OLX, коли з нею зв’язалися шахраї під виглядом покупців. Злочинець нібито зацікавився товаром і попросив надати номер карти для здійснення передоплати. На цьому моменті співрозмовники попрощалися, однак через кілька хвилин жінці вже дзвонив «співробітник банку», який повідомив, що зараз шахраї намагаються списати з її карти гроші. Дівчина злякалася і повірила, після чого зловмисник запропонував їй встановити якусь програму, яка повинна захистити її профіль від несанкціонованого доступу. Жінка виконала вимоги злочинця, той через додаток отримав віддалений доступ до її телефону і списав гроші.

Банки попереджають – оператори служби безпеки фінустанов не дзвонять клієнтам і не вимагають щось встановлювати або повідомляти дані. Якщо вам зателефонували люди з подібними заявами, знайте – це шахраї, які намагаються вкрасти ваші гроші. Не виконуйте їх вимоги, а номери телефонів надавайте банками, щоб вони вберегли інших людей від втрати коштів.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Back to top button