На українців почали брати кредити через популярні месенджери

Треба прочитати

Злочинці придумали новий варіант обману людей в інтернеті – вони створюють «фейкові» пропозиції роботи на спеціальних сайтах і чекають резюме. Потім проводять співбесіду, вітають з працевлаштуванням, просять надіслати пакет документів, а потім оформляють кредит на ваше ім’я.


Дану інформацію повідомили правоохоронні органи України. Шахраї почали освоювати сайти, на яких роботодавці розміщують вакансії, щоб обманювати людей, що шукають роботу. Принцип такий – злочинець створює підроблену вакансію, а потім чекає відповідей. Коли користувачів, які висилають резюме, набирається достатньо велика кількість, з ними пов’язується шахрай. Він проводить співбесіду, озвучує процес майбутньої роботи, а потім каже, що проведе таке ж опитування серед інших кандидатів, визначиться з переможцем і подзвонить. Найчастіше для цього використовуються різні месенджери, на зразок Viber і WhatsApp. Через день він дзвонить кращим кандидатам (зрозуміло, в це число потрапляють всі відповідачі) і заявляє, що їх обрали і готові до оформлення трудових відносин. Для цього потрібен пакет документів, включаючи фотографії людини з паспортом, кодом та водійськими правами в руці.

Після того, як фото виявляються в руках шахраїв, ті одразу ж звертаються в мікрофінансові організації і оформляють на своїх «працівників» кредити. Для подібних компаній зовсім необов’язково присутність людини особисто в офісі – потрібні лише зазначені вище документи і фотографії. У підсумку, ошукані користувачі залишаються повинні чималі суми грошей, а роботи як не було, так і немає.

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter

22,087Фанитак
496Читачіслідувати
14,300Глядачіпідписуватися

Останні новини

Українцям розповіли, як можна стати боржником банку через банальну неуважність

Напевно, сьогодні в нашій країні не залишилося жодної людини, яка б не користувалася пластиковою карткою того чи іншого банку,...

Більше схожих статей