Дзвінки через Wi-Fi на смартфоні – як це працює?

Зараз на головній

Через погану якість зв’язку в деяких місцях, наприклад, в підвальних поверхах, буває важко додзвонитися або відправити повідомлення. Намагаючись усунути цю проблему, багато великих операторів мобільного зв’язку почали використовувати технологію дзвінків по Wi-Fi під назвою VoWi-Fi або Wi-Fi Calling.


Розповідаємо, навіщо потрібна ця технологія і як вона працює.

Навіщо ж потрібні дзвінки через Wi-Fi на телефоні?

У місцях слабкого покриття абоненти можуть відчувати проблеми зі дзвінками. Однак ситуація змінюється, якщо замість мобільного зв’язку використовувати Wi-Fi. Технологія VoWi-Fi дозволяє дзвонити, використовуючи замість станції стільникового зв’язку звичайний роутер. При цьому інтернет-трафік не витрачається, а вартість дзвінків залишається такою ж, як і в домашньому регіоні. Тому, навіть перебуваючи за кордоном, абонент може телефонувати додому по тій самій вартості.

В Україні цю технологію поки що не підтримує жоден мобільний оператор. На численних форумах і сайтах з 2018 року обговорюється тема її впровадження в країні Київстар та Vodafone. Проте, жодного офіційного підтвердження цих планів від операторів поки що не було.

Там, де вже успішно працює дана технологія, умови та міста, які визначаються службою, повністю залежать від того оператора, якому належить SIM-карта. Уточнювати ці подробиці необхідно в салоні стільникового зв’язку або на офіційному сайті компанії.

Wi-Fi Calling
Wi-Fi Calling

Як працюють дзвінки через Wi-Fi?

Технологія дзвінків по Wi-Fi почне працювати тільки при дотриманні декількох важливих умов. В першу чергу, необхідно використовувати відповідний телефон. VoWi-Fi підтримується наступним списком сучасних смартфонів: моделі Samsung, Sony Xperia, Honor, Huawei, Sony, LG і деякі інші.

Дізнатися, чи підтримує конкретний телефон технологію, можна в його технічних характеристиках на будь-якому сайті, що спеціалізується на продажу смартфонів (або в інструкції по експлуатації). Крім того, в налаштуваннях викликів і Wi-Fi-з’єднання буде знаходитися пункт “Дзвінки по Wi-Fi”. Значок цієї функції часто розміщений ще й в шторці.

Потім потрібно переконатися, що обраний оператор надає послугу дзвінків по бездротовій мережі. Дізнатися про це можна на його офіційному сайті. Зазвичай послуга дзвінків по Wi-Fi підключається в комплекті з іншими опціями, наприклад, функцією VoLTE – технологією, що передає дзвінки по мережі 4G.

Wi-Fi

Після підключення послуги абоненту необхідно включити дзвінки по Wi-Fi на телефоні. Для цього потрібно:

  1. Відкрити параметри телефону.
  2. В налаштуваннях викликів або налаштувань Wi-Fi (залежить від моделі телефону) знайти пункт “Виклики по Wi-Fi”. Поруч з ним необхідно активувати повзунок, після чого можна здійснювати виклики.

Щоб дзвонити через Wi-Fi, необхідно підключитися до доступної бездротової мережі, після чого назва мережі в рядку стану зміниться на {назва оператора} Wi-Fi (наприклад, Vodafone Wi-Fi). Дзвінки по бездротовій мережі можна здійснювати за відсутності мобільного зв’язку і навіть в авіарежимі. Під час дзвінка витрачатися буде пакет хвилин, а не інтернет-трафік. Якість з’єднання буде залежати від того, наскільки стабільна бездротова мережа.

На жаль, технологія Wi-Fi Calling поки недостатньо стабільна і малопопулярна, і, головне, недоступна в Україні.  Але якщо розробники доведуть її до розуму, це буде дуже корисною фішкою на смартфонах.

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter

22,085Фанитак
498Читачіслідувати
14,300Глядачіпідписуватися

Останні новини

Дуже багато вогню: під час зарядки згорів електромобіль

Автомобіль з електродвигуном згорів під час зарядки. Про це повідомляє китайське видання Zaobao. Позашляховик Xpeng G3 загорівся, коли стояв на...

Більше схожих статей