Бізнес та акції

ПриватБанк і Ощадбанк звернулись до клієнтів: очікуються серйозні перевірки

Після введення закону про фінмоніторинг великі українські банки почали уважно придивлятися до своїх клієнтів, блокуючи підозрілі операції. Тепер керівництво банків попереджає – контроль посилиться, під увагу контролюючих органів потраплять всі користувачі, що входять в «ризикову групу».


Дану інформацію надали керівники найбільших українських банків – ПриватБанк і Ощадбанк. За їх словами, звичайним громадянам подібні перевірки не страшні – навпаки, їх операції будуть контролюватися ще менше. Всі сили відділів безпеки будуть кинуті на виявлення високоризикових клієнтів. Під це визначення потрапляють всі громадяни, рух коштів яких може бути направлено на відмивання грошей, фінансування злочинності або виробництво та розповсюдження зброї. Також під підозру можуть потрапити кошти, зароблені за допомогою корупційних схем.

ПриватБанк

Державний фінмоніторинг склав інструкцію для керівництва банків, по якій вони зможуть виявляти злочинні схеми. Відповідно до неї, банки повинні створювати і автоматизувати системи, які регулярно відстежуватимуть рух коштів по рахунках клієнтів і виявляти операції, які підпадають під вищевказані процедури. Фінансові організації повинні тепер постійно збирати «ризикові портфелі», в які стануть заносити клієнтів, діяльність яких визнана підозрілою. Після цього дані «кейси» будуть перенаправлятися в контролюючі органи, які перевірять дані і приймуть подальше рішення. Клієнтам, які потрапили в «чорний список», зрозуміло, повідомляти про розслідування на цьому етапі не будуть. Однак правоохоронці заспокоюють громадян, повідомляючи, що їм хвилюватися не варто, якщо їх діяльність законна і легальна.

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter


Новини по темі

Back to top button