Softnews

Українці знову можуть відвідувати «ВКонтакте» без VPN

Соціальна мережа «ВКонтакте» знову стала доступна для українців без обмежень. Для цього розробники соцмережі використовували проксі-сервер для мобільного додатку, через який можна заходити на свою сторінку без застосування спеціальних сервісів.


Дану інформацію надали авторитетні українські джерела, можливість безперешкодно входити на сторінки ВК через спеціальний додаток була перевірена. Однак доступ до соціальної мережі з персональних комп’ютерів як і раніше обмежений – працює блокування, для його подолання потрібно використовувати ВПН-фільтр. Для роботи програми адміністрація VK використовувала спеціальний проксі-сервер, який автоматично обходить обмеження. Для того, щоб активувати проксі, потрібно оновити програму на телефоні або заново її скачати і встановити.

Варто зазначити, що додаток почав «пускати» українських користувачів тільки недавно, до цього він не отримував оновлень і не був активним кілька років. Українці втратили можливість вільно відвідувати соціальну мережу після указу Петра Порошенка, який в той момент був президентом країни. За його ініціативою вхід на деякі російські ресурси для українців був автоматично заблокований. Обмеження торкнулися таких популярних сервісів, як соціальні мережі «ВКонтакте» і «Однокласники», платіжний сервіс «Вебмані» та інших сайтів. Для обходу блокування жителі України змушені були використовувати спеціалізовані програми, які шифрують вихідний сигнал від комп’ютера користувача, як ВПН і т.д. Зараз аналогічну заборону вводять російські та білоруські влади, які намагаються заблокувати на територіях держав месенджер «Телеграм», однак додаток також використовує зашифрований проксі-сервер, який дозволяє застосовувати його без будь-яких додаткових хитрувань.

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter


Новини по темі

Back to top button