Статті

Як зрозуміти, що в смартфоні «оселився» вірус?

Обговорення

Хакери і шахраї створюють віруси, які мають на меті збагатитися за чужий рахунок. З плином часу вони навчилися створювати шкідливий софт такого рівня, що його дуже складно виявити. Віруси маскуються, наприклад, під популярні додатки, виконуючи при цьому завдання, поставлені господарями.


Однак, є кілька непрямих способів зрозуміти, що в вашому смартфоні «оселився» вірус. Наприклад, почали «витікати» гроші з балансу СІМ-карти. Замовлення деталізації рахунку в цьому випадку обов’язкове. Воно допоможе переконатися в тому, що це не підступи оператора, що підключає різні підписки і послуги. Так само «тривожним дзвіночком» має стати почастішання СМС-повідомлень від банку. Людям приходять повідомлення з коротких номерів кредитної організації, хоча вони не заходили в інтернет-банк.

Зверніть увагу на свої соцмережі. Якщо ваші друзі отримують повідомлення від вас, хоча ви точно знаєте, що не писали їм, це вірна ознака того, що в телефоні «сидить» вірус. Насторожити має і поява великої кількості реклами. Віруси вміють виводити рекламні банери і вікна навіть туди, де їх не повинно бути в принципі. Перевірте, які програми встановлені у вас. Якщо там є ті, що ви не встановлювали, це пряме свідчення того, що ваш гаджет контролюється злочинцями.

Що ж робити в такій ситуації? Потрібно знайти спосіб видалити віруси з телефону. Це можна зробити за допомогою спеціальних антивірусних програм. Досить встановити таку програму на смартфон і запустити повне сканування. Через деякий час віруси будуть знайдені і вилучені, а ваш смартфон буде радувати вас чуйністю на дії і швидкістю роботи.

Для того, щоб гарантовано не залишити вірусам шансів, можна встановити дві антивірусні програми. При цьому важливо пам’ятати, що запуск сканування на них не повинен бути одночасним. У цьому випадку буде спостерігатися конфлікт.

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter

Номери телефонів Vodafone можна буде від’єднувати і переносити в мережу Kyivstar і навпаки

В минуле

Купівля 5G смартфона в Україні зараз – гроші на вітер. І ось чому

В майбутнє

Також буде цікаво