Новини

Українцям назвали спосіб заробити на власному звільненні

Звільнення не найприємніший процес, але навіть з нього можна отримати вигоду. Адвокат Ольга Безбородько розповіла виданню GSMinfo, що працівникові, який йде з посади, належить низка виплат.

Йдеться про так звані відпускні – компенсацію за невикористану відпустку, яку зобов’язані виплачувати всім співробітникам. Розмір залежить від стажу: якщо працівник працював в організації як мінімум 11 місяців, він має право на виплати за цілий рік. За меншого стажу вони розраховуються пропорційно відпрацьованому часу.

Важливо взяти до уваги, що перші два тижні місяця округлюються в менший бік, а третій і четвертий – у більший. Виходить, вигідніше звільнятися ближче до кінця місяця.

“Ось як це виглядає на прикладі: Іван і Петро одночасно працевлаштувалися в компанію. Іван вирішив звільнитися, відпрацювавши дев’ять місяців і 18 днів, а Петро – дев’ять місяців і десять днів. Під час розрахунку строків для відпускних стаж Івана буде заокруглений у більший бік і становитиме десять місяців. А ось стаж Петра в менший – до дев’яти місяців”, – детально пояснює юрист.

При цьому десять із половиною місяців роботи вважатимуться за 11, а отже, можна буде розраховувати на відпускні в повному обсязі.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Back to top button