Новини

Нову версію Windows показали в живу: вона вміє запускати додатки в хмарі

Нова операційна система Windows 10X розробляється Microsoft для пристроїв з двома екранами і для більш традиційних ноутбуків. Раніше її прототип вже показали на екрані Lenovo ThinkPad X1 Fold в рамках CES 2020. Це рання версія, яка може змінитися до моменту випуску, але оцінити її основні аспекти можна вже зараз.


По-перше, нова система буде концентруватися на жестовом управлінні. Безпосередньо в Лас-Вегасі показали свайпи, які дозволяли «висувати» знизу екрану нові панелі. Подібне вже було реалізовано в Windows 8, де можна було таким чином відкрити Центр управління. У новій «десятці» так відкривається Центр дій, а закрити програми можна «змахнувши» їх, як це робиться на багатьох смартфонах.

Windows 10X

Ці жести можуть здатися трохи недоречними на пристрої без сенсорного екрану, проте, як повідомляється, вони будуть працювати і на тачпадах. Крім того, не виключена поява хоткеїв для дублювання цих жестів. Наскільки це буде зручно – інше питання.

По-друге, новинка буде підтримувати запуск win32-додатків в контейнерах, причому виконання буде здійснюватися в хмарі, а не на локальному пристрої, що дозволить зменшити навантаження під час віртуалізації.

Правда, поки що це лише обіцянки. На даний момент Windows 10X все ще дуже недосконала.

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter


Новини по темі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button