Новини

Користувачів Android атакував новий троян

Обговорення
Google Play вірус

Українських користувачів смартфонів з операційною системою Android атакував новий троян. Про виявлений шкідливі програми під назвою Shopper розповіла «Лабораторія Касперського».


новий троян для смартфонів

Зловмисники поширюють за допомогою цього трояна численні рекламні оголошення, встановлюють без відома користувачів на пристрої додатки, а також публікують фальшиві відгуки в Google Play від їх імені.

Найчастіше в грудні 2019 року троян атакував російських користувачів. Їх частка склала 31%. На другому місці опинилася Бразилія з 18% заражених користувачів, а на третьому – Індія з 13%.

ПЗ використовує службу підтримки спеціальних можливостей Google Accessibility Service. Дана служба призначена для людей з обмеженими можливостями. Однак троян з її допомогою перехоплює дані на екрані, натискає кнопки і навіть імітує жести користувача.

Shopper може потрапити на пристрій з шахрайських рекламних оголошень або сторонніх магазинів додатків. Він прикидається системним ПЗ, в тому числі сервісами для очищення і прискорення роботи смартфона, і маскується під додаток до назви ConfigAPKs.

Наш канал в Telegram та сторінки на Facebook, Instagram та Twitter - це зручний спосіб відстежувати нові матеріали на сайті. А Google News доставить наші новини прямо в смартфон

Не всі флагмани Samsung серії Galaxy S20 отримають камеру на 108 Мп

В минуле

Apple безкоштовно міняє чохли для iPhone

В майбутнє

Також буде цікаво