Новини

Вчені розвінчали міф про шкоду синього спектра світла на смартфонах

Промені синього спектру викликають фотохімічні пошкодження сітківки очей. Вони окислюють і руйнує клітини її пігментного епітелію, а також самі фоторецептори, з допомогою яких ми сприймаємо світ. Причому ці зміни, за даними досліджень, є незворотними.


Всупереч такій поширеній думці, синій спектр світла може бути не таким вже й небезпечним для нашого сну, як передбачалося протягом останніх кількох років. З такою заявою виступили вчені Манчестерського університету.

Результати досліджень команди вчених показали, що використання тьмяного, прохолодного світла у вечірній час і яскравого теплого світла вдень може бути більш корисним для нашого здоров’я.

У сутінках природне освітлення стає тьмяніше і набуває сині відтінки. Біологічний годинник використовує цю особливість, щоб визначити відповідний час для сну і неспання.

Синій спектр світла виявився корисним

Сучасні технології, реалізовані в смартфонах, обмежують випромінювання синьої частини спектра світла. В результаті наш організм отримує змішані повідомлення, як стверджують дослідники Манчестерського університету. Справа в тому, що при відключенні синьої частини спектра світла у вечірній час користувач спостерігає картинку, супроводжувану кольорами, які зазвичай він бачить вдень.

У дослідженні, яке проводилося на мишах, використовувалося спеціально розроблене освітлення, яке дозволило команді коригувати колір без зміни яскравості. Тести показали, що сині кольори надають більш слабкий вплив на біологічний годинник миші, ніж жовті кольори.

Результати дослідження, за словами представників команди, повинні мати важливе значення при проектуванні освітлення і дисплеїв, які не повинні заважати здоровому сну користувачів.

Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та TwitterНовини по темі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button