Новини

Табу на iPhone: українців закликали не купувати техніку Apple

Павло Клімкін, колишній міністр закордонних справ України, закликав усіх свідомих громадян відмовитися від продукції Apple. Причина – в тому, що компанія нібито в своїх додатках показує Крим як територію Російської Федерації. Не те, щоб це був перший подібний випадок, але все ж досить знаменно. Що ж, давайте розберемося, що сталося.


Чи дійсно Apple вважає Крим російським?

Відзначимо, що багато міжнародних компаній в «кримському питанні» проявили помітну гнучкість. Так, сервіс Google Maps давно вже показує Крим російським для людей з російськими IP (для всіх інших – українським). Схожа ситуація на сервісі і з іншими спірними територіями. Так, якщо ви зайдете на сайт з-під IP держави, яка не визнає незалежність Республіки Косово (Україна, Росія, Білорусь, Сербія), то Косово буде показаним як частина Сербії, відокремлена пунктирним кордоном. Для жителів країн, які незалежність краю визнають, наприклад, США чи держав ЄС, Косово буде на карті зображено як повністю незалежна держава.

Що стосується Apple, то аж до недавнього часу всі її додатки завжди показували Крим українським. Проте, в квітні 2019 Держдума Російської Федерації зобов’язала «Apple Rus», дочірню компанію корпорації на території країни, відображати незаконно окупований Крим як територію РФ. Фірма пішла на поступки. Зараз Республіка Крим в її додатках вважається частиною Росії.

Apple

Чому Павло Клімкін висловився з претензіями до Apple тільки зараз – велика загадка. Але він дійсно запитав у своєму Твіттері, чи не «слабо» відмовитися від айфонів і інших гаджетів компанії, яка стала «пристосуванцем» і, отже, не може бути брендом номер один.

Політику Apple вже розкритикувало багато політиків та громадських діячів в різних країнах. Але, тим не менш, можна згадати, що це вже не перший подібний інцидент. Так, нещодавно британський журнал The Economist в одному зі своїх роликів також показав нашу країну без її споконвічній території. У 2018 році цю ж помилку зробила «Книга рекордів Гіннеса». Севастополь, незаконно захоплений Російською Федерацією в рамках збройної агресії, в черговому її випуску назвали «російським містом». Цікаво, що з цього приводу скаже Клімкін?

Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та TwitterНовини по темі

3 Comments

  1. пане дописувач – я так і не зрозумів про кого стаття – про тих хто в угоду агресору готовий йти на що завгодно (друга світова тому приклад), чи про Клімкіна. Якщо такі монстри як Apple будуть потакати агресорам – то гріш їм ціна і бойкотувати їх продукцію треба!

  2. Цікаво який смарт у Кліма? Сумніваюсь що не аппле, а навіть якщо і не аппле то я вже бачу як в країні в якій половина користувачів цього бренду котра бере їх продукцію в кредит – побігла змінювати свої девайси на щось інше…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button