Новини

Google поламав браузер Chrome на Android-смартфонах

Обговорення
Google Chrome

Незважаючи на те що Google давно поставила на потік розробку нових версій свого ПО і, здавалося б, повинна була відточити цей процес до досконалості, час від часу в апдейти закрадаються ті чи інші баги. Найчастіше це зовсім незначні помилки, які, якщо не шукати спеціально, можна і не помітити зовсім, але іноді трапляються такі, які підривають роботу програми на корені. Однак такого, щоб одна єдина помилка ламала відразу кілька незалежних один від одного програм, здається, ще не було.


Після поновлення компонента WebView, який дозволяє відкривати посилання прямо в додатках, не переходячи в браузер, деякі користувачі почали скаржитися на те, що відкриті сторінки або починають гальмувати, або сповіщають про те, що Chrome перестав відповідати і продовжити подальшу взаємодію з ними не можна. Судячи з усього, проблема не залежить від версії Android і може проявлятися на різних пристроях. Але причому тут взагалі Chrome?

Що таке WebView

Google Chrome

Google Chrome

Виявляється, починаючи з Android Nougat розробники Google замінили штатний компонент Android System WebView на Chrome WebView. По суті, вони просто додали віджет Google Chrome в додатки, щоб посилання відкривалися в їх браузері. Офіційна позиція Google полягає в тому, що така рокіровка дозволила знизити споживання ресурсів і збільшити швидкість обробки веб-сторінок. До недавнього часу все так і було, проте останнє оновлення доставило користувачам чимало проблем, фактично позбавивши їх можливості переглядати посилання в додатках.

Незважаючи на те що Google поки не запропонувала офіційного вирішення виниклої проблеми, можна спробувати усунути її самостійно. Однак оскільки не дуже зрозуміло, криється проблема в самому компоненті WebView або Google Chrome, які оновилися приблизно в один і той же час, доведеться експериментувати. Метод, який ми хочемо вам запропонувати, полягає в тому, щоб просто скинути оновлення. Це можна зробити за допомогою штатного інструменту даунгрейда, який доступний на всіх Android-пристроях.

Додаток Chrome зупинено. Що робити

  • Для цього перейдіть в “Налаштування” і відкрийте вкладку “Додатки”;
  • У вікні, знайдіть Chrome, відкрийте його сторінку і, відкривши контекстне меню, виберіть пункт “Видалити оновлення”;
Google Chrome

Google Chrome – видалення оновлення

  • Виконайте те ж саме з компонентом WebView, який доступний у вкладці “Програми”;
  • Спробуйте відкрити посилання, воно повинно відкритися без будь-яких проблем.

Будьте уважні: описаний нами спосіб не схвалений Google, а ґрунтується виключно на особистому розумінні принципів роботи Android автора. Тому немає ніяких гарантій, що, по-перше, він спрацює, а по-друге, не порушить роботу самого браузера. В іншому випадку, рекомендуємо просто дочекатися наступного оновлення, яке Google, ймовірно, випустить вже в самий найближчий час.

Наш канал в Telegram та сторінки на Facebook, Instagram та Twitter - це зручний спосіб відстежувати нові матеріали на сайті. З картинками, розширеними описами і без реклами.

Huawei готує таємничий смартфон на Kirin 990

В минуле

Більшість додатків-ліхтариків в Google Play є вірусами

В майбутнє

Також буде цікаво


Перш ніж залишити коментар, будь ласка, ознайомтеся з правилами сайту. Залишаючи коментар, ви підтверджуєте вашу згоду з даними правилами і усвідомлюєте можливу відповідальність за їх порушення.