Новини

Ціна на газ в Україні встановила рекорд: як зміняться платіжки

Винуватцем здорожчання виявилася Росія.

Вартість європейського газу для українців стрімко збільшується ось уже кілька місяців поспіль. Наразі ціна ресурсу разом із доставкою складає аж 16,2 грн за «куб». Головною причиною такої несприятливої ситуації на енергетичному ринку експерти називають обмеження обсягів поставок «блакитного палива» із Росії.


Шокуючу динаміку зростання вартості ресурсу можна оцінити переглянувши дані із торгів, які регулярно публікує Українська енергетична біржа. Відтак, лише навесні ціна газу була на рівні 9,4 грн за кубометр. А вже на початку серпня дійшла до цифри 15,7 грн за «куб». Остання ж закупівля ресурсу обійшлася Україні у 16,2 грн за мірку пального.

Чому здорожчав газ?

Винуватцем цінового колапсу експерти в один голос називають Росію, а точніше компанію «Газпром». Готуючись до запуску «Північного потоку-2», сусіди зі сходу вирішили обмежити поставки свого газу до країн Європи. Через штучно знижений об’єм транзиту європейці не можуть як слід заповнити сховища. Як результат – ціна ресурсу невпинно зростає.

Як зміняться тарифи?

Для громадян, що уклали зі своїм постачальником річну угоду із єдиним тарифом – ціна не зміниться. Перерахувати вартість «блакитного палива» газовики зможуть лише у момент закінчення терміну дії річного тарифу. Що ж стосується споживачів, для яких діє помісячна тарифікація, їм пощастило менше.

Не слід забувати й про ціну послуг теплокомуненерго. Опалення та гаряча вода напередодні опалювального сезону є топ-темою для українців. А враховуючи таку високу вартість газу, обігрів оселі взимку також обійдеться громадянам недешево.

Зазначимо, що навіть після запуску нового російського газогону «Північний потік-2», зниження ціни ресурсу для українців навряд варто очікувати. Адже східні сусіди можуть таким чином позбавити Україну статусу транзитера та припинити оплачувати користування нашою газотранспортною системою.

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter


Новини по темі

Back to top button