Бізнес та акції

Оплата карткою: українців попередили про нові комісії

У Верховну Раду надійшов законопроект з пропозицією зменшити комісію за використання платіжних терміналів і карток для оплати. Якщо пропозицію приймуть, то комісійні збори опустяться з нинішніх 2-3% до 1%.

Варто відразу ж уточнити, що на даний момент на розгляд було подано всього лише законопроект, тобто позитивний результат ще не гарантований. Ініціатива спрямована на зниження витрат рітейлерів країни, при цьому прийняття закону трохи вдарить по доходах банків і інших фінансових організацій.

Суть законопроекту проста – ініціатори хочуть зменшити відсоток, який сплачується за кожну покупку, оплачену за допомогою банківської карти. На даний момент встановлено ліміт – 2-3% за кожну процедуру. Сплачує цей податок кожен  підприємець, в закладі якого встановлений апарат для зчитування даних з карток покупців. Грубо кажучи, підприємець повинен виплачувати банкам 2% від оплати своїх товарів і послуг зі своєї кишені. Здається, що 2% від доходу – це дрібниця, але це тільки на перший погляд вірно. Насправді, тільки за 2016 рік підприємці України виплатили фінустановам-посередникам 11,4 мільярда гривень. У 2020 році, коли на все вплинула пандемія, ця сума зросла до 22,6 мільярда.

Потрібно уточнити, що для простих українців дана ініціатива ніякого впливу не матиме – платять однаково підприємці, фінансового навантаження на клієнтів немає.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Back to top button