Hardnews

Бездротова зарядка: шкідлива вона для акумулятора смартфона?

Індуктивна або бездротова зарядка – це нова і дуже зручна технологія. Але чи безпечна вона для смартфонів? Давайте розберемося.

Бездротова зарядка особливо зручна, тому що для неї вам не потрібен кабель. Однак ця технологія все ще перебуває на самому початку свого розвитку.

Індуктивна зарядка шкідлива для акумуляторів?

Бездротова зарядка дійсно може нашкодити батареї смартфона, оскільки при частій зарядці вона швидше витратить свій ресурс.

Робота індуктивних зарядних пристроїв заснована на принципі електромагнітної індукції. Якщо пояснювати простими словами, то дві котушки – одна в смартфоні, друга в ЗП – знаходяться одна над одною і створюють електричний струм, за рахунок якого телефон заряджається. Детальніше про те, як працює бездротова зарядка, ми розповідали в окремій статті.

В процесі зарядки котушки нагріваються – і щоб смартфон не перегрівся, в ньому активується захист акумулятора. Як тільки пристрій поповнює заряд на 100 відсотків, зарядка зупиняється. Однак якщо телефон не прибрати з зарядного пристрою, через деякий час він втратить 1% і знову почне поповнювати батарею. Це призводить до того, що нові процеси зарядки запускаються знову і знову, хоча телефон вже повністю заряджений, що особливо шкодить продуктивності акумулятора.

Сучасні користувачі смартфонів серйозно навантажують свої пристрої, відправляючи їх на зарядну станцію кілька разів на день. Цього не варто робити ні в якому разі, тому що занадто часта зарядка знижує ресурс (ємність) батареї.

Намагайтеся заряджати акумулятор якомога рідше. Сучасні смартфони розраховані приблизно на 500 зарядок, після цього потужність акумулятора починає значно знижуватися. Якщо ви заряджаєте свій телефон кожен день, це еквівалентно приблизно півтора року комфортного використання.

бездротова зарядка

Бездротова зарядка – перспективи на майбутнє

В даний час індуктивна зарядка – все ще нова, але дуже перспективна технологія. Швидше за все, через кілька років вона буде розвинена настільки, що в кожному громадському місці на зразок кафе чи автобусної зупинки можна буде зарядити смартфон на бездротовій зарядній панелі.

Однак сьогодні індуктивні ЗП і смартфони з підтримкою цієї функції коштують дорожче звичайних моделей. Крім того, технологія має явні недоліки, які можуть бути усунені тільки з розробкою більш просунутих зарядних станцій.

Головною проблемою індуктивної зарядки в наші дні є те, що вона займає набагато більше часу, ніж класичний процес через кабель. Розробники смартфонів працюють і над цією проблемою – навіть є бездротові ЗП з продуктивністю до 40 Вт, однак самі телефони рідко підтримують таку потужність. Наприклад, топовий Galaxy S21 може заряджатися без проводів максимум від 15 Вт.

Основна ж перевага індуктивної зарядки полягає в тому, що завдяки їй смартфони зможуть обійтися без зайвого виходу для підключення кабелю. Це зробить пристрої більш водостійкими і знизить ризик пошкодження зарядного роз’єму.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Back to top button