Українцям розповіли, що робити, якщо погано працює Wi-Fi

Низька швидкість інтернету часто виникає не через дешевий тариф або поганого інтернет-провайдера, а через внутрішні проблеми, які людина може усунути самостійно.

Ми дамо 5 простих порад, які допоможуть українцям, якщо погано працює Wi-Fi, а швидкість передачі даних зменшилася в рази.

Зміна каналу Wi-Fi

Часта проблема користувачів, які проживають в багатоквартирних будинках, полягає в повільному інтернеті через завантаженість каналу. Коли маршрутизатор починає роботу, він вибирає канал, який буде використовувати. Цей канал використовують і інші маршрутизатори з інших квартир. Чим їх більше, тим повільніше буде інтернет-з’єднання. Щоб це виправити, необхідно змінити канал на менш завантажений.

Дізнатися, на яких каналах працює більшість маршрутизаторів в будівлі, можна за допомогою спеціальних програм, наприклад, inSSIDer або WiFiInfoView. У графі «Канали» ( «Channel») будуть перераховані всі зайняті канали. Щоб змінити канал на більш вільний, необхідно вбити спеціальну адресу в браузер (залежить від моделі роутера), ввести ім’я та пароль. Зміна каналу буде доступна в налаштуваннях бездротових мереж або налаштуваннях Wi-Fi.

Правильне місце для Wi-Fi роутера

Бездротове з’єднання може значно погіршитися через фізичні перешкоди між комп’ютером (телефоном, планшетом і т.д.) і маршрутизатором. Щоб збільшити швидкість і поліпшити роботу Wi-Fi, необхідно дотримуватися правил:

  • Маршрутизатор повинен знаходитися якомога ближче до пристрою, який підключено до мережі Wi-Fi. Бажано, щоб між ними не було перешкод у вигляді стін або високих перегородок.
  • Якщо в квартирі до роутера підключені декілька пристроїв, він повинен знаходитися в центрі. В іншому випадку сигнал буде нерівномірним: чим далі пристрій від роутера, тим повільніше буде інтернет.
  • Деякі предмети в будинку можуть погіршувати сигнал. Наприклад, побутові прилади і техніка (мікрохвильові печі, мобільні телефони, bluetooth-пристрої і т.д.), дзеркала або тоноване скло.
  • Чим вище розташований роутер, тим краще буде інтернет-з’єднання.

Нові драйвери і прошивка для роутера

Згодом драйвери і прошивки застарівають, і для коректної роботи пристроїв їх необхідно оновлювати. Свіжу прошивку для роутера можна знайти на офіційному сайті виробника. Досить вказати модель роутера (розташована на задній панелі пристрою), скачати прошивку і встановити її через настройки маршрутизатора (ввівши спеціальну адресу в браузер).

Драйвери для комп’ютера або ноутбука можна знайти на офіційних сайтах, скачавши і встановивши їх вручну. Набагато простіше можна оновити драйвери через спеціальні програми-менеджери драйверів, наприклад, DriverHub або Driver Booster.

Купівля підсилюючої антени

Якщо правильно розташувати роутер в квартирі не вдалося, можливо, допоможе спеціальна антена. Вона збільшує сигнал в потрібних місцях, тим самим покращуючи роботу Wi-Fi. Антена дозволяє збільшувати зону покриття, однак вона також чутлива до перешкод. Стіни і перегородки можуть значно знизити її ефективність.

Купівля додаткового роутера

У багатьох випадках перешкод у вигляді стін неможливо уникнути – висока швидкість інтернету потрібна в декількох різних кімнатах. Допомогти зможе додатковий маршрутизатор, підключений до загальної мережі. З’єднати роутери можна декількома способами:

  • Проклавши мережевий кабель між двома маршрутизаторами.
  • Зв’язавши роутери по Wi-Fi.

Другий варіант більш поширений через свою простоту. Зв’язати два пристрої можна в налаштуваннях бездротових мереж роутера.

Перераховані поради можуть значно поліпшити роботу маршрутизатора і збільшити швидкість передачі даних. Однак якщо жоден із способів не дав результатів, проблема може полягати в неякісному або дешевому роутері, який необхідно замінити на більш просунутий.