Бізнес та акції

ПриватБанк і Нова Пошта тимчасово припинили “існування”

Обговорення

Нещодавно Олексій Іванкін, СЕО Opendatabot, звернув увагу на те, що «Нова пошта» і «Приватбанк» зникли з ЄДР – Єдиного державного реєстру юридичних осіб, ФОП і громадських підприємств. Тобто, з точки зору закону, вони тимчасово припинили своє існування: протягом мінімум трьох днів, з 14 по 17 серпня, таких організацій не існувало.


Що стало причиною подібного збою?

Можливо, причиною дивного збою, в ході якого з реєстру зникли великі підприємства, стала реорганізація реєстру. Про неї держпідприємство НАІС, яке займається обслуговуванням реєстру, оголосило ввечері одинадцятого серпня: в цей день відбулося впровадження в промислову експлуатацію оновленого програмного забезпечення. Судячи з усього, щось в процесі пішло не так. Юристи попереджають: компанія, яка відсутня в ЄДР, не може проводити ніяких операцій. Оскільки з реєстру запросто міг пропасти хтось ще, юристи рекомендують бізнесменам перевіритися і, якщо вони себе не знайдуть в списку, терміново повідомити про це в державні органи.

Експерти звернулися в ДП НАІС з проханням пояснити ситуацію. Їм пояснили, що відсутність юридичних осіб в ЄДР викликано тим, що процес міграції даних в оновлений Єдиного державного реєстру ще не завершений. Там же повідомляють, що тим, хто не зміг виявити себе в державному реєстрі, потрібно просто почекати. Зараз вони поки що не можуть ні отримувати виписок, ні проводити будь-які реєстраційні дії.

У самих великих організаціях не надто переймаються з приводу даного казусу. У Новій Пошті повідомили, що це всього лише тимчасові незручності, викликані збоєм при оновленні баз даних. На простих клієнтів, запевняє фірма, це ніяк не позначиться. Аналогічної думки дотримуються і в ПриватБанку, де повідомили, що пропажа з реєстру – це проблема НАІС, а не самого Приватбанку.

У світлі даних проблем дуже забавно звучить недавнє повідомлення Олексія Бережного, глави ДП НАІС, про те, що його команді вдалося завершити міграцію даних на п’ять днів раніше запланованого терміну, тобто одинадцятого серпня. Так перенесли, що втратили значну частину даних. Молодці, оплески!

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter

Xiaomi Mi Band 5 в Україні тепер можна придбати по значно дешевшій ціні

В минуле

ПриватБанк и Новая Почта временно прекратили “существование”

В майбутнє

Також буде цікаво