Бізнес та акції

Нова Пошта не може видати посилку по паспорту

Обговорення
Нова пошта

Як запевняє Мінціфри, новий додаток «Дія», який вже встигнув стати досить популярним серед жителів нашої країни, є повноцінним аналогом документів, що підтверджують особу. Тим не менш, не все виявляється так райдужно. Організація «Нова пошта» заявила: вона не може видавати посилки і виплачувати перекази за паспортом, показаним на смартфоні, поки не буде відповідним чином змінена нині чинна законодавча база. Пошта зобов’язана зберігати паспортні дані клієнта – такий регламент, яким вона користується зараз.


З цією заявою, яке дещо охолоджує запал держави і оптимістичних громадян, згодні і в іншій великій поштової організації – «Укрпошті». З тим механізмом роботи відділень, який є зараз, немає ніякої можливості довести, що співробітник подивився в смартфон клієнта і побачив там особисті дані. Ідентифікувати клієнта по смартфону неможливо. У відділеннях немає такого ж, як у органів внутрішніх справ, обладнання для сканування QR-кодів з подальшою звіркою їх з базами даних. Поштові організації підкоряються нормативним документам Національного банку України, в яких взагалі на даний момент немає ні слова про будь-які електронні документи.

Ситуацію прокоментував Фарід Каміл Огли Сафаров, який є представником уряду в керівній та наглядовій радах Укрпошти, а також главою директорату цифрової інфраструктури в відповідному міністерстві. Сафаров запевнив, що його відомство вже працює над впровадженням програм, які забезпечать інтеграцію баз даних НБУ і пошти, щоб користувачі послуг могли отримувати посилки і переклади з надання паспорта на смартфоні. Електронні техпаспорта і водійські права вже визнаються, і держава навіть рекомендує у випадку, якщо поліція відмовляється їх у вас приймати, звертатися зі скаргою на гарячу лінію Міністерства внутрішніх справ і Міністерства цифрової трансформації та інформатизації. Визнання поштових документів, запевняє українців Сафаров, наступне на черзі.

Наш канал в Telegram та сторінки на Facebook, Instagram та Twitter - це зручний спосіб відстежувати нові матеріали на сайті. А Google News доставить наші новини прямо в смартфон

Киевстар решил заманить абонентов новыми тарифами

В минуле

Новая Почта не может выдать посылку по паспорту

В майбутнє

Також буде цікаво