Бізнес та акції

Нова пошта не може видавати посилки по паспорту в смартфоні

Обговорення
Нова пошта

Як запевняє держава, новий додаток “Дія”, який передбачає повну інтеграцію документів, що засвідчують особу, в електронну форму, може служити заміною паспорта або водійських прав в будь-якій ситуації. Проте, Ігор Смілянський, гендиректор Укрпошти, заявив: ані його організація, ані «Нова пошта» не можуть видавати посилки по паспорту в смартфоні, поки не буде нормальної інтеграції баз даних пошти та додатку. Як роз’яснив Смілянський, за нині існуючими правилами фінансового моніторингу пошта зобов’язана зберегти копію паспорта свого клієнта. Потрібна вона і для ряду інших випадків, таких, як для подачі документів до суду.


Чому ви не зможете отримати переказ за допомогою смартфона

При існуючій системі відправлення та виплати переказів і посилок ніяк не можна довести, що ви принесли свій смартфон, запустили «Дію» і оператор на неї подивився. Смілянський висловив надію, що Міністерство цифрової трансформації України до кінця року забезпечить повну інтеграцію баз даних.

Нова пошта підтвердила: вона дійсно не може ніяким чином ідентифікувати клієнта по смартфону. Устаткування для сканування QR-кодів і звірка їх з базою даних, подібного до того, яке видали співробітникам ДАІ і поліції, у її робочих немає. Також електронні документи та їх використання ніяк не передбачені нормативними документами НБУ.

Фарід Каміл Огли Сафаров, який є представником уряду в керівній та наглядовій радах Укрпошти, а також главою директорату цифрової інфраструктури в Міністерстві інфраструктури, заявив дещо більш обнадійливе. Його відомство вже робить кроки до повноцінної інтеграції баз даних, і, можливо, отримати необхідні посилки і перекази через паспорт на вашому смартфоні стане можливим набагато раніше, ніж до кінця поточного року. Так, міністерство вже прийняв постанову про визнання електронних водійських прав і технічних паспортів. Пункт про поштових операторах, його формулювання і додавання до закону – вже на розгляді в експертних комісіях.

Нагадаємо, що додаток «Дія» – “Держава і я” – отримав вкрай невисокі відгуки користувачів, особливо на перших порах. Як ми писали в одній з наших старих статей, користувачі скаржаться на збої в роботі програми, глюки і баги, а також на те, що у багатьох співробітників правоохоронних органів чисто фізично немає можливості перевірити справжність електронних документів.

Наш канал в Telegram та сторінки на Facebook, Instagram та Twitter - це зручний спосіб відстежувати нові матеріали на сайті. З картинками, розширеними описами і без реклами.

Перевести деньги на карту ПриватБанка теперь стало сложнее

В минуле

Новая почта не может выдавать посылки по паспорту в смартфоне

В майбутнє

Також буде цікаво