Бізнес та акції

Нова пошта спалює посилки через вірус?

Обговорення
Нова пошта

Нещодавно весь світ здригнувся від новин з Китаю, де поширюється епідемія смертельного коронавірусу. У соцмережах масово з’являються пости про те, що нібито Нова Пошта буде перевіряти посилки з Китаю. Деякі з них будуть «візуально оглядатися на наявність коронавірусу» – цікаво, як автори цих постів собі це уявляють. Хіба в кожному відділенні Нової Пошти є електронний мікроскоп, необхідні реагенти і спеціально навчений медичний персонал? Також посилки начебто будуть спалювати, якщо знайдуть на них вірус. Що ж, давайте спробуємо розібратися, чи дійсно це так.


Панічні чутки

Цілий ряд журналістів вирішили перевірити дану інформацію, зателефонувавши до кол-центру «Нової Пошти». Всі вони отримали одну і ту ж відповідь: на даний момент ніяких обмежень на ввезення посилок з Китаю не існує. Дійсно, на всякий випадок варто утриматися від покупки і пересилання товарів з епіцентру епідемії, мегаполісу Ухань – однак він і так блокований силами китайського уряду, і швидше за все, посилку звідти вам просто не відправлять. Що ж стосується решти Китаю, то це величезна країна, і боятися отримувати посилки з якогось Гонконгу – все одно, що боятися заразитися від умовних шведів, тому що умовні італійці чимось там хворіють. Ніхто не збирається навантажувати лікарів-лаборантів додатковою безглуздою роботою і тим більше спалювати посилки.

На даний момент лікарі-фахівці світового рівня одностайні в своїй точці зору: коронавірус не передається через посилки.

Трохи мікробіологічного лікбезу

Вірус, на відміну від бактерії, є не самостійним організмом, а паразитом, якому для життя і розмноження потрібно вражати певні клітини людини або тварин. Переважна більшість вірусів дуже нестійкі до впливів зовнішнього середовища. Потрапивши в неї і нікого не заразивши, вони впадають в своєрідну «сплячку», з якої можуть не вийти. За той місяць, протягом якого (в кращому випадку) вам буде йти посилка з Аліекспресса, вірус, навіть якщо він там був, десять разів загине. Тим більше всі основні вогнища поширення інфекції, як ми вже повідомили, блоковані. Випадки зараження в інших країнах зустрічаються, але майже завжди це громадяни Китаю, які приїхали в ці країни в інкубаційному періоді і когось там заразили.

Наш канал в Telegram та сторінки на Facebook, Instagram та Twitter - це зручний спосіб відстежувати нові матеріали на сайті. А Google News доставить наші новини прямо в смартфон

Redmi K30 Pro розчарував ще до виходу

В минуле

Windows 10 програла у швидкодії безкоштовній ОС

В майбутнє

Також буде цікаво